Facebook
Иновативно екоучилище

"> „Мартеничка с кауза“  

Доброволчеството и благотворителната дейност са се превърнали в традиция за 40.СУ „Луи Пастьор”. На 26 и 27 февруари се проведе благотворителен  Мартенски базар. Тази кауза е в подкрепа на Сдружение "Деца с онкологични заболявания". Средствата, събрани чрез продажбата на ръчно изработени от ученици, учители и родители мартеници  ще бъдат дарени в помощ на тези деца.

           Участието в кампанията „Мартеничка с кауза” е поредното доказателство, че  възпитаниците на 40.СУ са  изградили трайни нагласи за хуманно гражданско поведение. С тази кампания беше постигната не само благотворителна цел, но  възпитателна и социална. Учениците осъзнаха ролята си на активни участници в обществения живот. Докоснаха се до висши морални ценности като съпричастност, емпатия, добротворство, надежда. Вложиха много любов и отдаденост в тази чудесна кауза - да даряваш в полза на деца в нужда.

          Изказваме сърдечни благодарности на всички участници в кампанията!

 

 

 - Изображение 1 - Изображение 2 - Изображение 3 - Изображение 4