Доброволчеството и благотворителната дейност са се превърнали в традиция за 40.СУ „Луи Пастьор”. На 26 и 27 февруари се проведе благотворителен Мартенски базар. Тази кауза е в подкрепа на Сдружение "Деца с онкологични заболявания". Средствата, събрани чрез продажбата на ръчно изработени от ученици, учители и родители мартеници ще бъдат дарени в помощ на тези деца.
Участието в кампанията „Мартеничка с кауза” е поредното доказателство, че възпитаниците на 40.СУ са изградили трайни нагласи за хуманно гражданско поведение. С тази кампания беше постигната не само благотворителна цел, но възпитателна и социална. Учениците осъзнаха ролята си на активни участници в обществения живот. Докоснаха се до висши морални ценности като съпричастност, емпатия, добротворство, надежда. Вложиха много любов и отдаденост в тази чудесна кауза - да даряваш в полза на деца в нужда.
Изказваме сърдечни благодарности на всички участници в кампанията!