Съгласно информация от официалния сайт на МОН (https://mon.bg/bg/news/4667) за периода от 07.02 до 13.02.2022 г. в училищата на територията на обл. София-град се въвежда следната организация на учебния процес:
Присъственото обучение ще се провежда при тестване един път в седмицата.
В клас без тест могат да влязат всички ученици със „зелен сертификат“ за ваксинация, за преболедуване или за наличие на антитела.
Продължителност на обучението в часовете за ОРЕС:
Прогимназиален етап – часове с времетраене от 30 минути
Гимназиален етап – часове с времетраене от 40 мин.