“Златна ябълка“ в категорията „Герой на децата“ получи екипът на 40 СОУ „Луи Пастьор“ в София, който успява да обнови сградата му и да увеличи двойно броя на паралелки с първокласници. Вратите на училището са отворени за всички деца, независимо от техния етнос и дали имат специфични образователни потребности.